O blogu / disclaimer

Blog ten pisany jest przez kobietę dla kobiet.
Powstał z myślą o kobietach taki jak ja, które chcą pójść na swoje, założyć własną firmę ale trochę się boją, trochę nie wiedzą jak to zrobić i potrzebują przykładu od kogoś, komu się udało.
W moim przypadku chęć założenia firmy miałam od dawna, a w trakcie przygotowywania pomysłu na biznes okazało się, że jestem w ciąży, tak więc dodatkowo opiszę tu procedurę zdobywania zasiłku macierzyńskiego od ZUSu, jaką musiałam przejść.

Nie jestem prawnikiem, księgową ani kadrową. Opisuję jedynie wiedzę, jaką zdobyłam podczas własnych zmagań z opisywaną materią.
Dlatego nie potrafię odpowiedzieć na pytania szczegółowe czy bardziej skomplikowane przypadki.

Mój przypadek był prosty: nigdy nie pracowałam, nigdy nie miałam wcześniej działalności gospodarczej, nigdy nie płaciłam żadnej składki chorobowej a ubezpieczona byłam na męża.

Jeśli masz wątpliwości, czy opisywana tu procedura jest poprawna zgłoś się do swojej księgowej po wyjaśnienia lub do własnego oddziału ZUS który powinien rozwiać wątpliwości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>